2116/741
Lille rund lågkrukke af stentøj med låg af bronze smedet med bladdekor. Krukken nummereret 92/50. Låg stemplet T50. Kgl. P. H. inkl. låg. 11,7.
Almindelig brugsslitage. Hårrevne på øvre kant og ca. 3 cm. nedefter.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud