2144/139
Italiensk skole, 17. årh.
Mariæ bebudelse. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. 55×71.
N.B. Standsbeskrivelse justeret 30/11 2021.
Krakeleringer, retoucheringer, afskalninger. Bulet overflade. Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud