2010/1201
Fyldepen 246 af sort celluloid prydet med forgyldte detaljer. Pennespids nr. 6 af 14 kt. guld. L. 12,5 cm. 1948–1950.
Muligvis afkortet. “Kroppen” måler: 9 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag