2010/​1201

Montblanc

Fyldepen 246 af sort celluloid prydet med forgyldte detaljer. Pennespids nr. 6 af 14 kt. guld. L. 12,5 cm. 1948–1950.

Muligvis afkortet. “Kroppen” måler: 9 cm. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Smykker, 4. marts 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 240 DKK
230 DKK
220 DKK
210 DKK
200 DKK