2422/907
Louise Campbell (f. København 1970)
“Collage 600” og “Campbell 275”. Pendel med tre hvide akrylskærme med laserskåret, perforeret mønster og pendel med kegleformet skærme af klart glas med skiftevis matslibning af ydre og inderskærm. Udført hos Louis Poulsen. H. 36. Diam. 60 og H. 37,5. Diam. 27,5. (2)
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|