1640/1677
Frugtfad af porcelæn, KPM, dekoreret i farver og guld med frugt og blomster. 19. årh. L. 38.
Overfladeridser på frugt.
Varia, 6. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
Overfladeridser på frugt.
Varia, 6. oktober 2016