2448/897
Italiensk møbeldesign
Stol med stel af rødlakeret træ og sæde med flet. Udført hos Sanguineti Colombo, Italien. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering