1951/759
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af sortlakeret metal, justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Lakafskalning på fod.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud