2045/405
Kinesisk skrin af mahogni, rigt indlagt med perlemor, indvendig med spejl. 20. årh. H. 43. B. 44. D. 29.
Brugsslitage. Revner i træet. Nogle manglende perlemorsstykker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag