2431/78
Barok ildkike af patineret messing, oktogonal form, dekoreret med gennembrudt ornamentik. 18. årh. H. 14,5. Diam. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024
Vurdering
Hammerslag