2125/​9105

Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, hver med fem lysarme. 19. årh.s midte. H. 57. B. 29. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning slidt.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag