2125/9105
Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, hver med fem lysarme. 19. årh.s midte. H. 57. B. 29. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Forgyldning slidt.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag