2435/748
Dansk snedkermester
Bord af eg, massiv top. Front med to skuffer. Greb af palisander. Sortmalede “sko”. H. 74. L. 84. B. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle tørrevner.
Vurdering