2048/127
Carl Zimmermann (f. 1863, d. 1930)
Brølende kronhjort på en bjergtop. Sign. Carl Zimmermann. Nummereret på bagsiden B. XVIII. 243. Olie på lærred. 100×80.
Enkelte minimale retoucheringer. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag