2149/8520
“Den Storrussiske Zar's Buket” og “Den Kejserlige Franske Buket”. To vaser af metal med en blomsterbuket blomster prydet med emalje i farver. 20. årh.s anden halvdel. H. 16,5 og 19. (2).
Minimal aldersslitage. Russisk buket: Lidt skæve blomster. Fransk buket: Enkelt afslag på emalje samt et mindre løst blad.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud