2441/​629

Erik Riisager Hansen

Cirkulært spisebord af palisander, plade med udtræk, to tillægsplader med sarg medfølger. Model 61. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 72. Diam./L. 118./219. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Små finerskader.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1006443 6.000 DKK