2132/1148
Safir- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med tre baguetteslebne safirer og fire brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.12 ct. Str. ca. 53. 1983.
Garanti og kvittering dateret 10. maj 1983 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Safirerne fremstår med slitage på facetkanterne.
Smykker og Fashion, 11. august 2021
Vurdering
Hammerslag