2442/47
Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, hvilende Naopleon. Frankrig, 19. årh.s begyndelse. H. 41. B. 30. D. 12.
Pendul og Optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Plamager på skiven. Værket med trænger til rens.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag