2442/​47

Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, hvilende Naopleon. Frankrig, 19. årh.s begyndelse. H. 41. B. 30. D. 12.

Pendul og Optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Plamager på skiven. Værket med trænger til rens.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?