Dansk møbeldesign
Skænk af riopalisander, front med to skydelåger bag hvilke hylder og udtræksbakker. Udført hos Brouer Møbelfabrik. 1970'erne. H. 79. B. 217. D. 48.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet. Enkelte vandskjolder.
Moderne kunst og design, 4. august 2020