Ubekendt snedkermester
Skrin af riopalisander. Inderside indlagt med lyst akryl, cirkulært spejl og flytbar opbevaringsbakke. Samlinger af messing, greb af patineret sort skind. H. 15. B./D. 30.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Almindelig patina, herunder nogle mindre overfladeridser, mærker og hak. Spejl med kraftig brugsslitage samt mangler tre skruer af messing.
Moderne kunst og design, 10. december 2019