2014/​68

Fransk spillebord af rosentræ, prydet med påsatte bronzer, opklappelig plade indvendigt beklædt med sort filt. 20. årh.s begyndelse. H. 76. L. 80. B. 40,5/81.

Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK