2014/68
Fransk spillebord af rosentræ, prydet med påsatte bronzer, opklappelig plade indvendigt beklædt med sort filt. 20. årh.s begyndelse. H. 76. L. 80. B. 40,5/81.
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag