785/76
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition. Sign. Asger J. 42. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 24×30,5.
Proveniens: Rigmor Hamberg, Göteborg. Erhvervet af denne direkte fra kunstneren. Proveniens: Dansk privatsamling.
Cobra, 3. marts 2008
Vurdering
Hammerslag