2131/539
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)
Udsigt over mark og sø. Sign. Ssw 45. Olie på lærred. 110×137.
Én reparation/lap på bagsiden, og lærred har mindre buler.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag