1947/​246

Kaminur af bronze og kobber, støbt med kvindeansigter, sløjfe og pinjekogler, urskive med hvidemaljerede plaketter med romertal. 19. årh. H. 35.

Pendul medfølger ikke. Trykket bagside. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
(Autobud) 650 DKK
650 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
260 DKK
250 DKK