1947/246
Kaminur af bronze og kobber, støbt med kvindeansigter, sløjfe og pinjekogler, urskive med hvidemaljerede plaketter med romertal. 19. årh. H. 35.
Pendul medfølger ikke. Trykket bagside. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag