2033/48
Skibsrat af lakeret teaktræ med narv af jern. Mrk. Dubbelman. 20. årh. Diam. 154.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag