11850/26
Gerhard Blom (f. Helsingør 1866, d. Birkerød 1930)
Gadeparti fra Italien. Signeret og dateret Gerh. B. 1914. Olie på lærred, monteret på plade. 26×36,5.
Kunst, antikviteter & design, 15. december 2018
Vurdering
Hammerslag