2233/​1013

Dansk møbeldesign

Et par sideborde af mahogni, front med to skuffer med greb af messing og top af imiteret birk. 1930–40'erne. H. 56,5. B. 44. D. 33. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 16. august 2022

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK