2233/1013
Dansk møbeldesign
Et par sideborde af mahogni, front med to skuffer med greb af messing og top af imiteret birk. 1930–40'erne. H. 56,5. B. 44. D. 33. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. august 2022
Vurdering
Hammerslag