2039/917
Rudolph Tegner (f. København 1873, d. Esbønderup 1950)
Kysset. Sign. R. Tegner. Figur af gips. H. 17. L. 30.
Alderspatina samt mindre ridser i overfladen. Drengens lilletå mangler, samt mindre afslag på foden.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud