2440/​126

Japansk figur af patineret bronze i form af brølende tiger, indlagte øjne af glas. 20. årh.s begyndelse. H. 17. L. 41.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

12 bud

1166925 (Autobud) 1.550 DKK
823261 1.500 DKK
1166925 (Autobud) 1.450 DKK
823261 1.400 DKK
1166925 (Autobud) 1.350 DKK
823261 1.300 DKK
1166925 (Autobud) 1.250 DKK
823261 1.200 DKK
1166925 1.150 DKK
823261 1.100 DKK
80121 1.050 DKK
823261 1.000 DKK