2119/192
Aron Berthelsen (f. Kangaamiut, Sukkertoppen)
Grønlandsk fabeldyr af fedtsten. Utydeligt sign. AB. H. 15,5.
Enkle overfladeridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag