Joseph Emmanuel (Descomps) Cormier (f. Clermont-Ferrand 1869, d. Paris 1950)
Art decó skulptur af patineret bronze i form af kvindelig model med draperet klæde. Sign. J.D. Cormier. Stemplet Cire perdue, Leblanc Barbedienne, Paris. H. 77.
Fremstår med alders- og brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
17 bud