1835/​2065

Georg Jensen

Herrearmbåndsur af stål med lynette af guld. Design Bo Bonfils, ref. 382. Automatisk værk med kronograf, månefase og kalenderfunktion. Sort skive med forgyldte visere og timemarkører. Sort Georg Jensen rem af læderimiteret gummi. Urets diam. 41 mm. 2000'erne.

Original æske og manual medfølger.

Fremstår med få alders- og brugsspor. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 29. august 2018

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK