1333/1107
Vedhæng i form af guldbarre af 24 kt. guld, armring, armbånd og defekt ring af 14 kt. guld, armbånd og tre halskæder af 8 kt. guld. Vægt i alt 95,5 gr. Halskæder L. 42–47. Armbånd L. 19–20. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Halskæde med forgyldt og udskiftet lås. De to armbånd mangler sikkerhedshasp. Ring er defekt.
Smykker, 14. august 2013
Vurdering
Hammerslag