2131/277
Barok tobaksskab af egetræ, svungen top, front med fyldningslåge og skuffe. 18. årh. H. 82. B. 60. D. 32.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag