2131/​277

Barok tobaksskab af egetræ, svungen top, front med fyldningslåge og skuffe. 18. årh. H. 82. B. 60. D. 32.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK