2248/379
Et par italienske albarelli af fajance, dekorerede i blåt med inskription og blomsterranker. 18. årh. H. 27,5 og 28. (2)
Den ene kraftigt restauereret. Flere afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag