2412/103
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med guldregn, syrener og en kurv med jordbær. Usigneret. Olie på lærred. 71×54.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 583, 1993 nr. 361.
Krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag