2039/96
Tysk bestiksæt af sølv i fire dele. Mester Koch & Bergfeld, samt stemplet Gebr. Somme. 19. årh.s slutning. I tilhørende æske. Vægt ekskl. del med stål ca. 82 gr.
Graveret med kronet monogram for Brandenstein-Zeppelin.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag