2039/​96

Tysk bestiksæt af sølv i fire dele. Mester Koch & Bergfeld, samt stemplet Gebr. Somme. 19. årh.s slutning. I tilhørende æske. Vægt ekskl. del med stål ca. 82 gr.

Graveret med kronet monogram for Brandenstein-Zeppelin.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

1.000 kr.