1931/31
Jacob Hendricus Maris (f. Holland 1837, d. Karlsbad 1899)
En hollandsk kuf ved en vindmølle. Sign. J. Maris. Olie på lærred. 46×61.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag