905/842
Edvard Munch (f. Løten, Hedmark 1863, d. Ekely 1944)
“Kvinnen og bjørnen”, 1908–09. Sign. E. Munch. Trykt hos Dansk Reproduktionsanstalt, København. Litografi. Lysmål 24×24.
Litteratur: Woll 362.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag