2204/506
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på otte stole af palisander, betrukket i sæder med grønt skind. Model 83. Designet 1974. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag