2204/​506

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et sæt på otte stole af palisander, betrukket i sæder med grønt skind. Model 83. Designet 1974. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet.

Moderne kunst og design, 25. januar 2022

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

18.500 DKK

18.500 DKK
18.000 DKK
17.500 DKK
(Autobud) 17.000 DKK
17.000 DKK
(Autobud) 16.500 DKK
16.000 DKK
15.500 DKK
15.000 DKK