1834/1516
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen og opstandelsen omgivet af tolv højtidsmotiver. Tempera på træ. 19. årh. H. 46,5. B. 38,5.
Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning. Ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag