Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908)
“Møens Klint. Sommerspiret og Græderen”. Sign. G. E. Libert samt utydelig datering. Olie på lærred. 32,5×45.
Udstillingsetiket på bagsiden.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger. Større retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013
16 bud