2140/810
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin 1626. H. 9,8. B. 9,2. D. maks. 6,5. (2)
Slitage i dele af patinering - fortrinsvis på undersiden.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud