872/191
Et par svenske rokoko armstole af hvidmalet træ, hver udskåret med ornamentik, cabriole ben hvor imellem H-formet profileret sprosse. 18. årh.s midte. (2)
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag