1908/1586
Et sæt på fire dækketallerkener af sterlingsølv, profileret fane med blomster- og bladornamentik. Hejl & Co, Danmark 20. årh. Vægt 1759 gr. Diam. 27,5 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud