2138/894
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire stole med stel af palisander, sæde betrukket med lys uld. Model 77. Formgivet 1959. Udført hos J. L. Møller. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||