858/52
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Sommerdag på en grønlandsk fjord med konebåde og kajakker. Sign. I. E. C. Rasmussen 1881. Olie på lærred. 30×44.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Malerier og bøger, 15. september 2015
Vurdering
Hammerslag