858/​52

I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)

Sommerdag på en grønlandsk fjord med konebåde og kajakker. Sign. I. E. C. Rasmussen 1881. Olie på lærred. 30×44.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Bestil konditionsrapport

Malerier og bøger, 15. september 2015

Vur­dering

30.000–50.000 kr

Hammerslag

22.000 kr